Prožij menstruaci jinak

Čeká Tě příchod menstruace?  I měsíčky si můžeš užít, pokud víš, jak na to. 

Menstruace je i v současné době relativně tabu. Stále mnoho lidí s odporem protáhne obličej, když uslyší slovo menstruační krev. A nejde jen o muže, ale i o nás ŽENY.

Odmítáme svou krev, jako kdyby byla něco nečistého. A jen proto, že neteče z ruky, ale z našeho klína. Už ti však někdo řekl, že menstruace není žádný zbytečný krám ani otrava? Může to být velice příjemné, když ji začneš vnímat jinak.

Není mistrem ten, co dělá vše bezchybně, ale ten, kdo se snaží 🙂 Je normální nebýt celé dny v přítomnosti, proto se na sebe nehněvej, pokud Ti to ze začátku půjde jen na pár vteřin. Ale zkoušej to dál a dál a pozoruj, jak do Tvého života pomalinku vchází RADOST. A je prostě jen tak. Jen proto, že ŽIJEŠ.

Čas menstruace je PRVNÍ fází Tvého cyklu. Je to čas, kdy se Tvá energie snižuje, až padneš na pomyslné dno. Je to jako umírání. A když jsi na dně, pak se začneš znovu rodit a jsi jak růže, co znovu rozkvétá do mladosti a čerstvosti. To je přece super, nemyslíš? S každou menstruací se očistíme, a nejen fyzicky, ale i energeticky. Můžeme spolu s tím nechat odejít všechen vztek, frustraci a smutek, který jsme za předchozí měsíc nashromáždily. Můžeme začít s čistým stolem. Zase hezky od začátku.

Menstruace je časem ODPOČINKU a hýčkání se.  Dopřej si, co hrdlo ráčí. Chceš být sama? Řekni všem, že chceš chvíli pro sebe. Nemusíš pracovat? Tak si udělej čas pro sebe. Musíš být v práci? Dělej úkoly, které nevyžadují přílišnou energii. Zbytek počká. 

Zeptej se sama sebe, jak se na menstruaci připravuješ ty?

Koukneš jen do kalendáře a s nevolí si řekneš, že ti zas přijdou krámy? Zkoušela ses na ně někdy připravovat tak, jako kdyby to byla velká oslava Tvého ženství? 

Můžeš začít drobnostmi. Před začátkem menstruace si kup KVĚTINU. Dopřej si horkou koupel, dej si vínko, nahřej si bříško a pusť si nějaký film, který Tě zaručeně emočně rozvolní.

Udělej, cokoliv Tě zpomalí a naladí na sebe samotnou.

Má červená kráska přišla dnes v noci.

Věděla jsem, že přijde. Včera jsem ji taky náležitě uctila. Minulý týden jsem si udělala menstruační jednoduchý prstýnek, který jsem si navlekla, abych měla na paměti, že mám odpočívat. Nalila jsem si červené víno, pustila romantický film, na který v jiné části cyklu nemám náladu. Dala jsem si bylinnou napářku a prohřála jsem se snad ze všech stran. A dnes budu odpočívat. A těšit se. Kochat se tím, že mé tělo funguje. A já spolu s krví nechám odejít vše, co nepotřebuji.

Zkusíš to při dalších měsíčkách také? 😊