Ovulační fáze cyklu

Doba ovulace neboli fáze Milenky / Matky je nejšťavnatějším a nejplodnějším obdobím celého cyklu. Umíš si ho užít?

Co je ovulační fáze a jak ji poznat?

Období Milenky začíná pár dní před samotnou ovulací a trvá do potvrzené ovulace. 


Její rozpětí je vysoce individuální. A podle mě nejkratší. Zatímco dynamická fáze může trvat klidně 14 dní, ovulační fáze trvá cca týden. 


Představ si, že jsi v tomto období nejplodnější. Jsi jako horké poledne a léto. 


Ovulační období může být v každém cyklu v jinou dobu. To, že probíhá ovulace 14. den cyklu je mýtus!

Toto období nádherně vystihuje karta Císařovny. Proč?

Protože v této době jsi největší pečovatelka. Naše touha po mateřství v tomto období manifestuje přehnanou starostlivostí, péčí a mazlením.

 

Také jsi nejtolerantnější, takže dokážeš vycházet s různými typy lidí – je skvělé tuto schopnost využít například v práci! 

 

Baví Tě povídat si a sdílet. Vedeme dlouhé rozhovory, které muži jen těžko zpracovávají. Proto je dobré se v tomto setkávat s dalšími ženami.

 

Císařovna ale není pouze o mateřství. Na obrázku je celkově plodnost. V tomto období jsi tvořivá. V tuto dobu dokážeš proměnit i drobnost ve zlato 🙂 

 

Energeticky jsi na svém vrcholu. Jsi nejplodnější.

Sex se mění na milování , zvyšuje se i chuť na něj, jelikož z fyziologického hlediska jsme připraveny otěhotnětCelkově jsme přitažlivější a voňavějšípůsobíme na muže jako magnet. 

 

Při ovulaci praskne zralý folikul, jež se uvolní a čeká na oplodnění. Vajíčko je oplodnění schopné 12-16 hodin, pokud v tuto dobu nedojde k početí, zaniká a tělo se začne chystat na menstruaci.

 

Dominance estrogenu ustupuje a na scénu nastupuje progesteron, který zahustí náš hlen, zvýší nám teplotu, takže můžeme zažívat návaly horka, které přetrvávají až do menstruace.

 

V péči o sebe můžeš zařadit výživné pleťové a vlasové masky, které podpoří proces regenerace a vyživí Tvou pleť na nadcházející hormonálně náročnější období.

Jak prožívám tuto fázi já?

Tato fáze je pro mě vždy nejžhavější. Nejen z hlediska přitažlivosti, ale také jsem vzrušivější, náruživější a celkově tak nějak oblá, hladká a kulatá


Ráda se zdobím, pečuji o sebe, dopřávám si napářky, masáže a celkově jedu hýčkání level 1000. Také ráda pečuji o druhé, přičemž opravdu cítím, že jsem ultra tolerantní. Ale to se s další fází změní 😀 V tu dobu jsem skvělou ultra pečující terapeutkou.


Pokaždé to ale není stejné. Někdy bývám i podrážděná, jelikož cítím všechny stimuly naráz. Všechno mi voní, chutná a líbí se, takže je mnohdy těžké se v tom všem neztratit. 


Svou plodnost se snažím přetavit do tvořivosti. Je to pro mě období, kdy do světa ráda vypouštím své plody, jako svá dítka, která jako matka musím připravit na fungování ve hmotě. 

Co v této fázi dělat a čemu se vyhnout?

Pouze miluj, pečuj, sdílej a prožij své vnitřní léto naplno.