Kdo jsem?

Jmenuji se Lucie Ausobská. Jsem partnerkou, přítelkyní, sestrou a dcerou, ale hlavně jsem ženou.

 

Dnes jsem ženou, která je živá a miluje svou cykličnost. Žiji s tím, co mi cyklus přináší, ať už je to příjemné, nebo ne. Vím, že nemusím být dokonalá, a přesto se mohu milovat. Když jsem otevřela své srdce a spojila se se svým klínem, začaly se dít zázraky…

 

Necítila jsem se ale živá vždycky, spíše naopak… první kontakt se svým lůnem ve formě menarche byl otřesný… první milování ještě horší. Přes osm let jsem se nemohla dostat z toxického vztahu se závislým. 

 

Byla jsem nic. Jako žena, jako člověk. Úplně jsem se od sebe odpojila. To všechno se projevilo na mém těle i duši. Všechno mě bolelo, má menstruace byla šílená, nesnášela jsem své ženské tělodotekymuže, a vlastně tak nějak celý svět

 

Vybudovala jsem si bezvadnou necitlivou pevnost, ve kterém jsem sama uvízla. Drtilo to mou bolavou pánev a mé již tak nepropustné lůno se stáhlo ještě víc. Byla jsem v odporu vůči všemu. A náhle to bylo neúnosné. 

A tak jsem začala hledat. Existuje terapie, jež propojuje tělo s duší? Prošla jsem nespočtem terapií, ale všude jsem narážela na svůj tvrdý odpor. 


Pak jsem našla terapii MFK Systému, kterou jsem začala brát konečně vážně.. A přišly konstelace traumatu a pomalu se začalo sypat všechno, co jsem doposud znala. Všechny mé pseudojistoty. 


A tak se to pomalu začalo všechno sypat. Až jsem zjistila, že si ubližuji jen já sama. Přiznala jsem si, že nenávidím sebe jako ženu a své tělo je pro mě vězením a ne chrámem.

Zhroutila jsem se... a najednou jakoby začala praskat má ledová krusta...

Přestože jsem již ušla veliký kus cesty, musela jsem jít dál.  Vše mě vedlo k tomu, čeho jsem se bála nejvíc – ženské síly a cykličnosti.

 

A tak jsem se postavila svému největšímu strachu. Strachu ze ŽIVOTA.

Od malička jsem byla hodnou poslušnou holčičkou, dobře jsem se učila a nedělala velké potíže. Měla jsem však problém s navazováním intimních vztahů, odmítala jsem svůj cyklus a sexualita mi přišla jako něco nečistého a špatného. Můj bývalý vztah s drogově závislým tomu nepomohl…

 

Musela jsem se rozhodnout, co dál.

Nebyla to změna ze dne na den...

Až když jsem otevřela svou joni a srdce, až když jsem je propojila, našla jsem stabilitu. Neznamená to, že jsem vše pochopila a nic mě nikdy nebolí a hraje růžovými barvami. O to ani nejde, jelikož jsme cyklické a máme dobré i špatné dny. A o tom to je. Naučit se balancovat v tom všem chaosu, který cyklus přináší.

Až když jsem potkala svého muže, začala jsem i v této oblasti roztávat a objevovat se. Pomalu a postupně. Zrcadlil mi přesně mé potíže a já je musela začít řešit. Nepomohlo by být bez partnera. Moje problémy by tím nezmizely. Musela jsem se té výzvě postavit čelem.

 

A tak jsem se postupně ocitla přesně u věcí, kterým jsem se celý život bránila. U ženských masáží, studia cyklu a plodnosti, péče o klín a práce poporodní duly, která pečuje o zrozenou matku. Musela jsem překonat snad tisíc odporů, které jsem v sobě měla.

Zvu Tě k sobě, neb vím, jaká trápení můžeme zažívat a kolik bolesti dokážeme snést. Vím, jak k sobě umíme být tvrdé a nekompromisní. 

 

 

Můžeš jít jinou cestou, než jsem šla já a nebo Ti mohu pomoci, abys našla svou vlastní 🙂 Mohu Tě vyslechnout a dát Ti svou laskavou péči. Vyslechnu Tě, namasíruji, uvolním, připravím bylinnou napářkou pro tvůj klín nebo Tě opečuji, pokud jsi právě po porodu. Naučím Tě, jak cítit své tělo a jak o něj pečovat. Jsem tu pro Tebe.

 

Pokud ještě nemáš odvahu za mnou přijít, nabízím Ti do začátku pár rad a tipů, jak se napojit sama na sebe a své lůno skrze mé eBooky.