Kalíšek, kalhotky či vložky aneb co si vložit mezi nožky

Na trhu najdeme nepřeberné množství menstruačních pomůcek. Bohužel většina zná jen vložky a tampóny. Jaké jsou další možnosti? Připravila jsem pro Tebe přehled jednotlivých možností a srovnala mezi sebou jejich klady a zápory. 

Menstruační vložky

Menstruační vložky jsou pomůckou, která se umisťuje na spodní prádlo, jde tedy o vnější menstruační pomůcku. Existují jednorázové i látkové. Vypsala jsem výhody a nevýhody obou variant.

Jednorázové vložky

Látkové vložky

Tampóny, kalíšky a houby

Jednorázové tampóny

Menstruační kalíšky

Mořské houby

Menstruační kalhotky

Jednorázové tampóny

Volná menstruace

Jednorázové tampóny

Volná menstruace je opravdu vyšší dívčí. Doporučuji to zkoušet, když jsi doma, určitě ne, když někam jdeš 🙂

 

 

TIP Abys vytlačila co nejvíce krve a neušpinila tolik vložky nebo kalhotky, nahrb se, vyplázni jazyk a čekej, otevře se děložní čípek a krev půjde snáze ven 🙂 Samozřejmě to jde jen s vnějšími menstruačními pomůckami 🙂 

Co jsem zkusila já?

Za sebe mohu říct, že jsem vyzkoušela jednorázové vložky, dostala se k látkovkám, u kterých jsem vydržela několik let. Naučily mě, jak vnímat svou menstruaci jinak. Přišla jsem při praní do kontaktu se svou menstruační krví a pochopila, že to není žádné fuj. 

 

Následoval kalíšek, kdy je krev čistá a voní, protože se nesráží na vzduchu. Krásně s ní jde tvořit. Někdo s ní zalévá kytky, někdo maluje. Doporučuji se jí pomazat ve sprše, je to príma zážitek, takovej divokej! 

 

Poslední dobou vedou menstruační kalhotky, které jsou ultra pohodlné. A učím se vytlačovat z čípku krev, aby vše odešlo tak, jak má 🙂 

A co používáš Ty? Ať už je to cokoliv, podstatné je, abys byla spokojená a spojena sama se sebou a svým lůnem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *